İkinci El Konteyner Çeşitleri

ikinci el konteyner çeşitleri

Konteyner denildiğinde bir çok kişinin aklına standart tek tip modeller gelsede İkinci el konteyner çeşitleri oldukça fazladır. İhracat ve ithalat alanlarında kullanılan genel amaçlı konteynerler ( general purpose container) yük taşımacılığı konusunda en çok bilinen konteyner çeşitleri arasında yer almaktadır. Kara taşımacılığı ve deniz taşımacılığında genel amaçlı konteyner çeşitleri kullanılmaktadır. Kuru yük taşımacılığı için çok uzun zamandır kullanılmaktadır. Tek tip modellerde olmayıp bir çok farklı modeli bulunmaktadır.

Firmamız İstanbul Konteyneral ikinci el konteyner alım, satım ve kiralama konusunda kurumsal ve bireysel çözümler sunmaktadır.

Genel Amaçlı Konteyner Çeşitleri

20’DC – 20Ft Dry Container 6 metre uzunluklarında ve 2,35 cm yüksekliğinde konteyner modelleridir. Kuru yük için en ideal taşıma konteynerleridir. Ortalama yük kapasitesi 25-27 ton aralığındadır. 40’DC Dry Container ise 12 metre uzunluk ölçüsüne sahip olup 20’DC konteynere göre biraz daha yüksek modellerdir. 2,65 cm civarında yükseklik ölçüsü bulunmaktadır.

Diğer Konteyner çeşitleri

Open top container yani üstü açık konteyner çeşitleri ise genelde makine taşımacılığı için ideal konteyner çeşitleri arasında yer almaktadır. Üstü branda ile örtülebilmektedir. konteynerde taşınması planlanan yükün konteyner kapısından sığmadığı düşünüldüğünde open top konteyner modelleri en ideal kullanımı sunar.

Soğutmalı konteyner/ Reefer container ise taşınma esnasında soğutucuya gerek duyulması durumunda tercih edilen konteyner çeşitleridir.

Flat rack konteyner ise diğer modellerin aksine hem üst kısmı hemde yanlardan açık olup kullanımı yapılmaktadır. Yine hacmi farklı ve büyük yükler için ideal kullanım sunmaktadır. Büyük hacimli makineler, araçlar, tekne, jeneratör gibi sanayi makinalarının taşınmasında kullanılmaktadır.

Platform konteyner modelleri ise tamamen 3 tarafı açık olan ve sadece tabanı bulunan konteyner çeşitleridir. Üstte taşması muhtemelen ve yanlardan hacimce büyük yükler için tasarlanmıştır.

Satılık ikinci el konteyner ve konteyner kiralama için tüm konteyner çeşitleri için firma uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Yapısal Alanda Kullanılan Konteyner Çeşitleri

İkinci el konteyner çeşitleri arasında yapı alanlarında kullanılan modellerde oldukça fazladır. Standart yapısının değiştirilerek şantiye konteyneri, ofis büro konteyneri, wc-duş konteyneri olarak kullanılmaktadır. Yine bununla birlikte kent yaşamında bir çok yapıda güvenlik amacı ile metropol konteyner modelleride sıkça kullanılmaktadır.

Konteyner al firmamız ikinci el konteyner çeşitleri ve modellerinin tümünde sizlerden alım yapmakta ve nakit ödeme yapmaktadır. Satmak istediğiniz tüm konteyner ürünleriniz için bizlere ulaşabilir ve hemen satış yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir